Czy auto po wakacjach potrzebuje serwisu?

Sezon urlopowy dobiega końca. Ci, którzy jeszcze we wrześniu wyjeżdżali na wakacje, już powracają. Jeśli naszym środkiem transportu było własne auto, niech nie wydaje nam się, że ono również było na wakacjach. Kiedy my odpoczywaliśmy, ono ciężko pracowało, dlatego warto po powrocie sprawdzić jego stan techniczny.

Przegląd samochodu

Przed powrotem do pracy czy obowiązków domowych warto oddać auto do serwisu, by sprawdzić stan techniczny samochodu. Zwłaszcza, jeśli nie była to wycieczka do sąsiedniego miasta, a na drugi koniec Polski. Jak wiemy, po drodze zapewne nie zawsze trafiały nam się równiutkie drogi z gładką i prostą nawierzchnią.

Jeśli chcemy maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo swoje i rodziny, zostawmy auto w autoryzowanym serwisie samochodowym, np. http://www.impwar.pl/. Specjalista wszystko dokładnie sprawdzi, tym bardziej, jeśli po drodze zauważyliśmy chociażby lekkie drgania kierownicy czy jakieś dziwne hałasy spod maski.

Co należy sprawdzić w samochodzie po wakacjach?

Często kiedy wrócimy już do domu i jeździmy po mieście, nie jesteśmy w stanie zauważyć pewnych usterek, które widoczne są jedynie w czasie dłuższej trasy, gdzie prędkość jest nieco większa niż w warunkach miejskich. Wówczas przy szybszej jeździe mogą pojawić się odczuwalne drgania na kierownicy, a nawet wibracje całego samochodu. W tej sytuacji po przyjeździe z urlopu powinniśmy wyważyć koła.

Oczywiście wracając z wakacji warto również sprawdzić stan ogumienia, ponieważ po przejechaniu kilkudziesięciu czy nawet setek kilometrów opony zużywają się szybciej. Istnieje także większe ryzyko, że dojdzie do jakichś uszkodzeń mechanicznych, np. w czasie jazdy po drogach gruntowych z dużą ilością kamieni.

Warto też sprawdzić poziom ciśnienie w oponach. Jak wiadomo w czasie wakacji jeździliśmy z różnym obciążeniem auta. W środku cała rodzinka, w bagażniku torby i walizki, a czasem jeszcze na dachu rowery. Pamiętajcie, że prawidłowe ciśnienie w oponach gwarantuje nam bezpieczeństwo. Przy okazji to oszczędność dla nas, bo zestaw opon po prostu posłuży nam dłużej.

Opinie: 1

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *