Diagnostyka komputerowa samochodu – co warto o niej wiedzieć?

Podczas eksploatacji samochodu może pojawić się wiele problemów. Aby poznać dokładnie ich przyczynę, a następnie je rozwiązać, warto skorzystać z diagnostyki komputerowej.

Kiedy udać się na diagnostykę?

Podczas jazdy samochodem komputer pokładowy może wydać charakterystyczny dźwięk lub pojawią się na wyświetlaczu na desce rozdzielczej komunikaty, które będą informować kierowcę o konieczności uzupełnienia płynu chłodniczego, płynu do spryskiwaczy oraz o spaleniu żarówki i potrzebie jej wymiany. Niekiedy pojawi się kontrolka „check engine” i tylko w warsztacie, po przeprowadzeniu diagnostyki komputerowej http://www.impwar.pl/, będziemy mogli się dowiedzieć, co ona oznacza.

Jak są wykrywane usterki?

W dzisiejszych czasach samochody posiadają komputery wewnętrzne, których zadaniem jest sterowanie silnikiem i podzespołami. Wyposażone są one (komputery) w specjalne, odpowiednio zaprogramowane układy diagnostyczne, odpowiadające za prawidłowe zakresy pracy wszystkich podzespołów i czujników. W momencie, gdy dany parametr wychodzi poza jasno określone dozwolone normy, komputer pokładowy zapisuje właściwy kod błędu w swojej pamięci. Zapisy te są niezwykle istotne w procesie lokalizowania usterki.

Jak wygląda usługa?

Postępowanie diagnostyczne polega na podłączeniu profesjonalnego interfejsu diagnostycznego do komputera, który steruje autem. Dzięki tej usłudze dowiemy się w jakiej kondycji jest aktualnie nasz samochód, czy parametry odbiegają od normy, gdzie występują usterki oraz jakie są ich przyczyny, aby można było je sprawnie usunąć.

Jakie usterki można wykryć?

Poprzez podpięcie samochodu do komputera diagnostycznego możliwe jest rozpoznanie kodów usterek różnego rodzaju elementów (m.in. systemu bezpieczeństwa ABS, AIRBAG, AS, immobilizera, układu paliwowego czy sterownika silnika), a także kontrolowanie parametrów pojazdu w trakcie eksploatacji, takich jak: silnik, temperatura, ciśnienie doładowania oraz czasy wtrysków. Dostępne na rynku nowoczesne urządzenia umożliwiają zarządzanie automatyczną skrzynią biegów oraz układem klimatyzacji.

Diagnostyka komputerowa to bez wątpienia przydatna rzecz. Umożliwia ona szybkie zdiagnozowanie nieprawidłowości, które nie wymaga rozmontowania i naruszenia jakichkolwiek elementów samochodu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *