Gdzie naprawić ciężarówkę?

truck-1565478_640

Jeżeli jesteś zawodowym kierowcą ciężarówki, zapewne nieraz zdarzyło się już, że zmuszony byłeś skorzystać z usług pomocy drogowej. Samochody mają bowiem naturalną skłonność do złośliwości i lubią się psuć. Zapewne zaważyłeś również, że różne pomoce drogowe różnią się od siebie nie tylko ofertą, ale także cenami. Dlatego właśnie dobrze jest wcześniej porównać oferty dostępnych na rynku firm i wybrać te najlepsze, do których zwrócisz się w razie zdarzenia drogowego.

To, co najważniejsze

Przeglądając w Internecie oferty różnych firm, należy zwrócić uwagę, czy dana firma w ogóle dysponuje sprzętem obsługującym ciężarówki i tiry. Szkoda bowiem czasu na dzwonienie do zakładów, które są w stanie odholować jedynie samochody osobowe. Najlepsze pomoce drogowe posiadają w swojej ofercie opcję naprawy usterki na miejscu, o ile jest to możliwe. W przeciwnym przypadku profesjonaliści powinni odholować samochód do wskazanego mechanika lub, zdecydowanie lepiej, do swojego warsztatu samochodowego. Dlatego szukając odpowiedniej dla siebie firmy, należy zwrócić uwagę nie tylko na sprzęt, jakim dysponuje, ale także na to, czy warsztat pomocy drogowej naprawia również samochody ciężarowe.

Zawód kierowcy zawodowego wiąże się często z wieloma tygodniami w trasie. Często zdarza się również jechać w nocy. Dlatego właśnie kolejnym priorytetowym elementem jest dostępność pomocy drogowej. Bezwarunkowo powinna ona działać całą dobę, siedem dni w tygodniu, nie wyłączając okresów świątecznych. Kolejną rzeczą, o której należy bezwzględnie pamiętać jest fakt, że każda pomoc drogowa posiada swój „rewir” działania. Należy więc dokładnie przeanalizować trasę, w jaką się wybierasz, a następnie zapisać numery pomocy drogowych, które pracują na tych rejonach. Pamiętaj, że im dalej jest w stanie dojechać dana firma, tym lepiej, jednak wtedy czas oczekiwania na przyjazd automatycznie się wydłuża. Warto poświęcić więc dłuższą chwilę na przygotowanie się do dalekiej trasy.

Naprawa ciężarówek

Może zdarzyć się, że usterka w samochodzie jest na tyle poważna, że nie ma możliwości naprawienia jej na miejscu zdarzenia. Najlepsza pomoc drogowa świadczy więc usługi nie tylko bezpośrednio związane z pojazdem, ale także np. pomaga znaleźć zakwaterowanie, wydaje odpowiednią dokumentację, która może okazać się niezbędna przy ubieganiu się o odszkodowanie. Ważne jest również, aby firma posiadała nie tylko dobrze wyposażony warsztat oraz profesjonalnych pracowników, ale także strzeżony i bezpłatny parking dla klientów. Gdy sprawdzisz wszystkie te elementy, zapewne będziesz świetnie przygotowany na wszystkie niespodziewane sytuacje.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *