Jak wypożyczyć auto i nie zbankrutować?

Niektórym wydaje się, że wypożyczenie samochodu to tylko zwykła formalność. Wypożyczamy, jeździmy i niczym się nie przejmujemy. Dla tych, którzy jeszcze nigdy nie wypożyczali auta mamy kilka wskazówek, które na pewno pomogą zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i nerwy.

Wypożyczalnie często zastawiają pułapki na swoich klientów. Zasada „klient nasz pan” jak widać, obecnie traci na znaczeniu. Wysokie kary za uszkodzenia, dziwne limity kilometrów, ubezpieczenia, które mają chronić, a szkodzą. Na co jeszcze możemy się naciąć, wynajmując samochód?

Gdzie szukać samochodu?

Aby znaleźć najlepszą ofertę, nie tylko jeśli chodzi o wybór samochodów, ale także ze względu na ceny, warto zacząć od internetu. W sieci znajdziemy różne wyszukiwarki i porównywarki cenowe, które ułatwią nam wybór. Przy okazji będziemy mieć dostęp do większości dużych wypożyczalni. Czasami zdarza się również, że serwisy oferują atrakcyjne pakiety, np. wypożyczenie samochodu będzie tańsze, jeśli jednocześnie wynajmiemy pokój w hotelu albo bilety lotnicze. Takie oferty często się opłacają, jeśli zamierzamy wypożyczyć auto na wakacje.

Jeśli decydujemy się na wypożyczenie w lokalnej, małej firmie, warto sprawdzić o niej opinie. Oczywiście plusem takich wypożyczalni są często niższe ceny, a także bardziej elastyczni właściciele. Musimy jednak pamiętać, że czasami istnieje ryzyko, że zostaniemy oszukani.

Dokładnie czytajcie warunki umowy!

Wydaje Wam się, że liczy się to, co zapisane jest w ofercie na stronie, a nie w umowie czy regulaminie? No to jesteście w dużym błędzie. Jak się okazuje, często płacimy za swoją nieostrożność. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • Czy są jakieś dodatkowe opłaty za miejsce wypożyczenia i zwrotu pojazdu, np lotniskowa?
  • Co wlicza się w koszt ubezpieczenia i jaką odpowiedzialność ponosimy za uszkodzenie pojazdu?
  • Czy dodatkowe wyposażenie auta, np. GPS czy fotelik dla dziecka, wlicza się w cenę?
  • Czy ponosimy dodatkowe koszty za wiek, np. gdy mamy mniej niż 25 lat?
  • Czy są jakieś limity kilometrów i jak płacimy za paliwo?

Jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów Jaworzno, zajrzyj na stronę: http://www.yourcar.pl/jaworzno/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *