Mity na temat nowych samochodów – top 3

Jeśli planujesz zakup samochodu, na pewno bijesz się z myślami, jaki wybrać – nowy czy używany. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, więc przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba się dobrze zastanowić. Pomożemy w tym, przedstawiając najczęstsze mity na temat nowych aut.

Wielu z nas staje przed dylematem, czy warto zdecydować się na zakup nowego auta i zaciągnięcie kredytu, czy może lepiej poszukać pojazdu używanego, ale w dobrym stanie. Jeśli nie wiesz, która opcja byłaby lepsza, pomocne mogą okazać się najczęstsze mity krążące na temat nowych samochodów. Co prawda kupując używane auto, także możesz wybrać kredyt samochodowy lub gotówkowy jako formę wsparcia.

MIT 1 – OSZCZĘDZASZ NA SERWISIE

Zwykle mamy pewność, że nowe auto nie przysporzy nam częstych wizyt u mechanika. Jest większe prawdopodobieństwo, że będzie bezawaryjne i nie będziemy musieli obawiać się wydatków związanych z jego naprawą. Oszczędzania na serwisowaniu nie może nam jednak zagwarantować żaden diler.

Ponadto nowe samochody mają gwarancję producenta i najczęściej są obsługiwane w autoryzowanych serwisach. Dodajmy – bardzo drogich. Za rutynowy przegląd w ASO zapłacisz dużo więcej niż za poważną naprawę w wybranym warsztacie. Ceny części oraz opłaty za wymianę oleju są znacznie zawyżone, stawka godzinowa za robociznę także przyprawi o zawrót głowy.

MIT 2 – DŁUGA GWARANCJA TO PLUS

Nie jest prawdą, że dłuższa gwarancja to wielka zaleta danego pojazdu. Wielu dilerów przekonuje nas o tym, ale warto sprawdzić regulamin. Okaże się, że znajduje się w nim wiele warunków, wyjątków oraz wyłączeń, o których nie dowiemy się z reklamy ani ulotki promocyjnej.

Informacja o wieloletniej gwarancji zwykle jest tylko atrakcyjnym hasłem reklamowym, które ma nas skusić i przyciągnąć do salonu. Długie gwarancje mają jeszcze jeden ukryty cel – przyzwyczajają posiadaczy aut danej marki do korzystania z autoryzowanych serwisów przez cały okres użytkowania samochodu.

MIT 3 – BEZPIECZNE AUTO? KONIECZNIE NOWE!

Powszechnie panuje przekonanie, że bezpieczeństwo gwarantują nam nowe auta. Modele używane są niepewne, bo nie znamy ich historii – mogą być powypadkowe i uszkodzone, ale dopiero w trakcie eksploatacji dowiemy się, jakie ma dla nas niespodzianki. Ponadto za te same pieniądze możemy kupić nowe małe auto albo używane auto klasy średniej, które lepiej nas ochroni niż miejski maluch.

Na temat nowych samochodów krąży znacznie więcej mitów – sądzimy także, że są bardziej ekonomiczne oraz ekologiczne. Wiele stereotypów dotyczy też konkretnych typów aut, np. popularnych hybryd czy pojazdów poleasingowych.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *