Na co zwracać uwagę podczas wyboru kamery samochodowej

night

Miłośnicy motoryzacji lubią wyposażać swój samochód w rozmaite gadżety. Wymyślne pojemniki z płynami zapachowymi, breloki do kluczyków czy nakładki na drążek do zmiany biegów to tylko niektóre z licznych drobiazgów, dostępnych obecnie na rynku. Dzisiaj coraz więcej kierowców stawia na nowoczesną technologię i wybiera sprzęt elektroniczny. Nawigacja towarzyszy w podróży niemal każdemu uczestnikowi dalszych wycieczek. Obecnie, coraz większą popularnością cieszą się kamery samochodowe.

Wybierając kamerę samochodową, należy kierować się wieloma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim, tak jak w przypadku zakupu zwykłej kamery czy aparatu fotograficznego, istotna jest rozdzielczość. Tutaj panuje prosta zasada – im większa jest rozdzielczość, tym lepszej jakości obraz uzyskamy. Rozdzielczość 1920×1080 sprawi, że nagranie będzie się dobrze prezentowało odtwarzane nawet przez telewizor o długiej przekątnej. W przypadku niskiej rozdzielczości, na obrazie widoczne będą piksele, które w dużym stopniu psują odbiór filmu.

Kupujący powinni również zwracać uwagę na kąt widzenia kamery. Im jest większy tym więcej obrazu wpada do rejestratora. Szeroki kąt jest przydatny zwłaszcza w przypadku kolizji na drodze. Obiektyw, do którego dociera jak najwięcej obrazu wokół pojazdu, pomoże ustalić sprawcę wypadku i zarejestruje przebieg stłuczki. Xblitz night posiada kąt widzenia o wartości 150 stopni. Oprócz tego soczewka wykonana ze szkła zapewnia lepszą jakość obrazu.

Kolejną istotną kwestią przy wyborze kamery jest uchwyt samochodowy. Ważne, aby był on przede wszystkim stabilny i pozostawał przy szybie pojazdu. Uchwyt powinien być również prosty w montażu co zapewni komfort użytkowania sprzętu.

W zależności od zapotrzebowania, kamera samochodowa może być wzbogacona o dodatkowe funkcję. Kierowcy podróżujący w nocy, powinni decydować się na urządzenie z trybem rejestracji w nocy. Funkcja ta przydaje się również w warunkach, w których do kamery wpada bardzo mało światła. Obraz zostanie więc zarejestrowany nawet w tunelu.

Kamera samochodowa może być nie tylko wzbudzającym uznanie gadżetem, rejestrującym filmiki, którymi zamierzamy się podzielić w internecie. Zarejestrowany obraz może być również dowodem zapamiętanych przez nas istotnych sytuacji na drodze. Nie bez powodu kamery samochodowe są nazywane czarnymi skrzynkami.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *