Na wakacje samochodem z wypożyczalni

Na wakacje samochodem z wypo┼╝yczalni

W ostatnim czasie można zauważyć zwiększone zainteresowanie wypożyczalniami samochodów. Polacy coraz częściej decydują się na wynajem samochodów, szczególnie w sezonie wakacyjnym.

Artykuł powstał przy współpracy z wypożyczalnią samochodów autowypozyczalniabialystok.pl.

Na wakacje najczęściej jeździmy własnym samochodem lub korzystamy z transportu publicznego. W ostatnim czasie pojawiła się jeszcze jedna interesująca opcja – wynajem samochodów. Czy warto wybrać się na urlop samochodem z wypożyczalni? Dowiedz się z artykułu.

Kto wypożycza samochody na wakacje?

Autowypożyczalnia to dobra rozwiązanie dla naszych rodaków, którzy mieszkają za granicą i do kraju przylatują okresowo. Wówczas wypożyczony samochód odbierają na przykład z lotniska lub dworca kolejowego i mogą ruszać w dalszą drogę. W końcu w nie każdy zakątek Polski można bezproblemowo dotrzeć autobusem czy pociągiem.

Drugą grupą, która decyduje się na wynajem samochodów są turyści zagraniczni. Dzięki podróżowaniu po Polsce autem są oni w stanie zobaczyć więcej w krótszym okresie czasu. Osoby z pierwszej lub drugiej grupy najczęściej decydują się na wynajem samochodów kompaktowych, klasy średniej lub kombi.

Trzecia grupa to 2 lub 3 rodziny jednocześnie, które wynajmują największe dostępne auta (nawet 9-osobowe) i ruszają w podróż zagraniczną. Taki przejazd finansowo jest często bardziej korzystny niż podróż samolotem.

Jak wynająć samochód na wakacje?

Wypożyczenie samochodu nie jest trudne, ale warto wiedzieć jak dokładnie przebiega cały proces. Najważniejsza z punktu widzenia klienta jest cena. Uzależniona jest ona od kilku czynników: klasy samochodu, okresu wynajmu, dodatkowego wyposażenia, miejsca odbioru lub zwrotu samochodu (specjalne wymagania czy podróż w jedną stronę zawsze powodują wzrost ceny usługi).

Kwestia rozliczenia paliwa najczęściej jest rozwiązana w taki sposób, że klient dostaje samochód z pełnym bakiem i taki sam zwraca do wypożyczalni. Taka forma jest najbardziej uczciwa i nie stwarza dodatkowych problemów żadnej ze stron.

Należy pamiętać, że wypożyczalnia samochodów pobiera także określoną kwotę depozytu. Do wysokości kwoty depozytu za szkody powstałe w okresie wypożyczenia odpowiada klient. Dopiero gdy szkody przekroczą wartość pobranej kwoty za naprawę szkód odpowiedzialny jest ubezpieczyciel.

W razie problemów

Jak już wspomnieliśmy, podczas wypożyczenia samochodu konieczne jest zabezpieczenie określonej sumy pieniędzy w ramach depozytu. Oprócz tego wypożyczalnia samochodów ubezpiecza swoją flotę w pakiety OC/AC/NNW/Assistance.

Warto wiedzieć, że można uniknąć pozostawienia pieniędzy jako depozyt poprzez wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Wówczas każda szkoda, niezależnie od wartości jest pokrywana przez ubezpieczyciela.

W przypadku awarii samochodu zwykle nie ma powodów do zmartwień. Gdy auto zostanie unieruchomione, większość wypożyczalni samochodów zapewnia swoim klientom pojazdy zastępcze. Dzięki temu zawsze dotrzesz do celu i będziesz mógł cieszyć się wakacjami.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wypożyczalnie samochodów oferują swoim klientom nie tylko same pojazdy, ale też umożliwiają ich odpowiednie doposażenie. Jeśli chcesz spędzić wakacje w aktywny sposób, to auto może zostać dodatkowo wyposażone w bagażnik na rower.

Firmy oferujące wynajem samochodów nie zapominają także o najmłodszych pasażerach. Możliwe jest wyposażenie auta w fotelik dziecięcy czy odtwarzacz DVD.

Bardzo często można dodatkowo wykupić wyposażenie samochodu w CB radio, nawigację czy inny potrzebny sprzęt. Warto zapytać o to przed wynajęciem auta. Dodatkową usługą jest też często możliwość wyjazdu autem poza granice kraju.

Podsumowanie

Wypożyczenie samochodu może być wygodną opcją na wakacyjny transport. Często jest też bardziej opłacalny niż inne środki lokomocji. Najczęściej możesz wypożyczyć dowolne auto osobowe i wyposażyć je we wszystkie potrzebne sprzęty. Pamiętaj, że do wypożyczenia auta niezbędny jest ważny dokument tożsamości, prawo jazdy i karta kredytowa (nawet jeśli jej posiadanie nie jest w niektórych przypadkach absolutnie koniecznie, to ułatwia cały proces wynajmu).

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *