Nie radzisz sobie z manewrami parkowania? Zainwestuj w rejestrator jazdy

Zapewne każdy z Was słyszał już o rejestratorach jazdy, czyli tzw. czarnej skrzynce samochodu. Wydawałoby się, że większość z nas używa ich wyłącznie do jazdy po drodze. Jednak niektóre urządzenia mają dużo bardziej rozbudowane funkcje, które są niezawodne nie tylko na trasie. O jakich funkcjach mowa?

Do czego może nam się przydać kamerka?

Oczywiście rejestratory jazdy są nieocenione, jeśli chodzi o wszelkie sporne sytuacje na drogach. Czasami zdarzy się jakiś wypadek, w którym nie wiadomo, kto zawinił. Nagranie z kamery pozwoli nam ustalić sprawcę i może być dowodem dla policji czy sądu. Również w sytuacji, gdy dostajemy bezpodstawnie mandat od funkcjonariuszy policji, możemy udowodnić swoją niewinność. Ale to nie wszystko. Najnowsze urządzenia wyposażone są m. in. w lusterka i kamerę cofania, dzięki czemu ułatwiają manewry parkowania początkującym kierowcom lub kobietom :).

Jakie funkcje kamery mają znaczenie w jeździe miejskiej i parkowaniu?

Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, dla osób mających problem z parkowaniem, najważniejsza będzie kamera cofania oraz lusterko wsteczne, w które wyposażony jest rejestrator Xblitz Park view. Cały obraz, uchwycony na kamerze z tyłu pojazdu, wyświetla nam się w czasie rzeczywistym na lusterku. Dzięki temu możemy bez obaw wykonywać nawet najbardziej skomplikowane manewry parkowania tyłem. Pamiętajmy jednak, by zainwestować w urządzenie dobrej jakości, żeby nie okazało się, że zamiast obrazu za samochodem, będziemy widzieli tylko piksele.

Jeśli często zdarza Wam się parkować pod sklepem czy na parkingu pracowniczym, zapewne zdajecie sobie sprawę, że i w tym miejscu zdarzają się wypadki. I to najczęściej właśnie przy manewrach parkowania. Nie zawsze jednak mamy okazję być przy zdarzeniu, a sprawcy wgnieceń na naszym aucie często znikają bez śladu. Dzięki rejestratorowi, który wyposażony będzie w tryb monitorowania parkingu i czujnik ruchu, nie będziemy musieli tracić czasu na szukanie sprawcy. Gdy kamera wyczuje gwałtowny ruch lub uderzenie, sama zacznie nagrywać obraz i dodatkowo dzięki funkcji G-sensor, zabezpieczy nagranie przed przypadkowym usunięciem.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *