Niebezpieczne sytuacje na drodze – jak się do nich przygotować?

maxresdefault

Jeżeli wybierasz się w dalszą podróż, np. na wakacje, wyobraź sobie, że Twój samochód nagle się psuje. Jesteś na nieznanej drodze w środku nocy, gdzie akurat nie ma zasięgu Internetu, znikąd pomocy. Warto więc zabezpieczyć się na taką ewentualność i przed wyjazdem już wybrać pomoc drogową. Jak to zrobić?

Wypadek na drodze czy awaria samochodu to sytuacje, które wywołują wiele nerwów i stresu. W takim przypadku zazwyczaj nie ma czasu ani ochoty na wyszukiwanie w Internecie najlepszej firmy, dlatego warto zrobić to wcześniej i być przygotowanym na każdą ewentualność. Ponieważ w sieci pełno jest firm reklamujących swoje usługi, wybranie tej najlepszej nie jest łatwym zadaniem. Trzeba bowiem wiedzieć, na jakie elementy zwrócić uwagę. Podstawową kwestią jest dostępność firmy. Powinna ona działać zawsze przez całą dobę, nawet w okresie świąt, bo właśnie wtedy na drogach dochodzi do największej ilości wypadków. Ponadto ważny jest obszar świadczenia usług. Dobrze jest, gdy laweta jest w stanie dojechać daleko, jednak zbyt duży obszar powoduje, że dłużej się na pomoc czeka. Profesjonalna firma powinna świadczyć usługi zarówno w zakresie pomocy drogowej, jak i napraw pojazdu. Większość dobrych zakładów, np. http://anhol.pl/, oferuje naprawę nieskomplikowanych usterek na miejscu zdarzenia. Jeżeli nie jest to możliwe, uszkodzony pojazd powinien być odholowany do wskazanego mechanika lub do własnego serwisu. W ofercie pomocy drogowej powinien znaleźć się również bezpłatny, strzeżony parking dla kierowców. Warto również zwrócić uwagę, czy czy w ofercie znajduje się zastępczy samochód, który może być potrzebny w przypadku dłuższych napraw.

Zapoznając się z ofertą różnych firm, porównaj także ceny. Nawet na obszarze jednego miasta mogą być one bardzo zróżnicowane, a nikomu przecież nie są potrzebne dodatkowe wydatki. Mając przy sobie zapisany numer do wybranej pomocy drogowej, oszczędzisz sobie wiele stresu i pieniędzy. Pamiętaj również, żeby w przypadku jakiegoś wypadku lub awarii, odpowiednio oświetlić i oznaczyć samochód, a na pomoc drogową czekać w odpowiedniej odległości od drogi.


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *