Nowe auto – wybieraj i kupuj mądrze

nowy samochodWedług ACEA w styczniu 2014 roku zanotowano 11% wzrost sprzedaży nowych aut w Polsce, w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Taką sytuację zawdzięczamy głównie przepisom umożliwiającym pełne odliczenie podatku VAT oraz atrakcyjnej ofercie wyprzedaży aut z 2013 roku. To doskonały moment na zakup nowego auta, a przy tej okazji należy zastanowić się w jakie wyposażenie dodatkowego samochodu warto zainwestować.

Auto w pełnej opcji

Przy zakupie nowego samochodu wybieramy nie tylko markę, model czy typ nadwozia auta lub rodzaj silnika, ale decydujemy się na seryjne wyposażenie pojazdu w dodatkowe rozwiązania. Długa lista dodatkowego wyposażenia oferowanego przez producentów i dealerów, pozwala nam w pełni dostosować samochód do naszych potrzeb. Nie rzadko zakup opcjonalnych rozwiązań zwiększa cenę bazową auta nawet o 30 procent.

Kierowcy najchętniej korzystają z rozwiązań, które dynamizują wygląd auta, podnoszą komfort i bezpieczeństwo podróży. Kierowcy decydują się na wizualne modyfikacje nadwozia, dzięki którym auto nabiera sportowego charakteru, jak np. obniżone zawieszenie, pokaźnych rozmiarów felgi czy chromowane listwy. Miłośnicy komfortu wybierają skórzaną tapicerkę, podgrzewaną kierownicę, elektroniczne sterowanie ustawieniem foteli lub zaawansowany sprzęt multimedialny zintegrowany z zestawem głośnomówiącym i wbudowaną nawigacją. Z kolei samochody kupione przez kierowców stawiających na bezpieczeństwo opuszczają salon wyposażone w systemy ESP, ASR, BLIS oraz dodatkowe poduszki powietrzne. Natomiast kierowcy, którzy chcą, by ich auta były zawsze gotowe do drogi decydują się na zakup ogrzewania postojowego.

Ogrzewanie postojowe – inwestycja na lata

Ogrzewania postojowego gwarantuje komfort i bezpieczeństwo – zimą zapewnia przyjemnie nagrzany samochód, bez konieczności odśnieżania i skrobania szyb skutych lodem. Z kolei w upalne dni, dzięki funkcji wentylacji pojazdu, zapewnia chłodzenie wnętrza auta. System jest w stanie rozgrzać lub przewietrzyć wnętrze auta do optymalnej temperatury w około 20 minut od jego włączenia. W nagrzanej kabinie szyby nie wilgotnieją i nie zamarzają. Dzięki temu, nie musimy się martwić o komfort jazdy i skutki parkowania na siarczystym mrozie czy w bardzo nasłonecznionych miejscach. Ogrzewanie postojowe Webasto szybko ogrzewa nie tylko wnętrze pojazdu, ale i sam silnik. Uruchomienie jednostki napędowej odbywa się „na ciepło”, niwelując efekt tzw. zimnego startu, co z jednej strony zmniejsza jej zużycie. Dopiero rozgrzany olej silnikowy zapewnia właściwe smarowanie silnika, co zmniejsza jego zużycie i wydłuża jego okres bezawaryjnej pracy.

W przypadku ogrzewania postojowego oferowane przez Webasto, światowego lidera na rynku systemów grzewczych, sterowanie urządzeniem może odbywać się na trzy sposoby – poprzez zegar montowany wewnątrz samochodu, pilota zdalnego sterowania lub za pośrednictwem telefonu komórkowego dzięki aplikacji Webasto Thermo Call.

Komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich

Ogrzewania postojowe Webasto są przeznaczone do każdego rodzaju samochodu – od aut miejskich po ciężarowe. Urządzenia są testowane w ekstremalnych warunkach, znacznie bardziej wymagających niż te stosowane przez instytucje badawcze. W efekcie, w niezależnych testach ekspertów rynku motoryzacyjnego, samochodowe ogrzewania postojowe Webasto zajmuje najwyższe miejsca na podium

Warto dodać, że wiele samochodów z nowoczesnymi silnikami Diesla wyposażonych jest w fabrycznie zamontowane „urządzenia dogrzewające”. Te silnikowe „podgrzewacze” mają za zadanie przyśpieszyć osiągnięcie temperatury roboczej silnika, a dzięki temu zmniejszyć zużycie paliwa oraz ułatwić spełnienie norm czystości spalin. Umożliwiają także znacznie tańsze doposażenie pojazdu w ogrzewanie postojowe, zmniejszające ryzyko awarii silnika i uwalniające nas od kłopotliwego zeskrobywania lodu w czasie przymrozków.

Rozważający zakup nowego samochodu warto zastanowić się nad dodatkowym wyposażeniem i zainwestować w rozwiązania, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo podróży, a także przyniosą wymierne korzyści w postaci oszczędności. Ogrzewanie postojowe jest w tej sytuacji idealnym rozwiązaniem.

Szczegółowe informacje o ofercie Webasto i autoryzowanych stacjach obsługi dostępne są na stronie http://www.ogrzewanie-postojowe.pl/.