Po co Ci kamerka samochodowa?

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, kiedy może się nam przydać kamera samochodowa. Na drodze często zdarzają się wypadki i niestety zwykle próżno w takiej sytuacji szukać winnego. Zwłaszcza, kiedy jest już daleko przed nami… Do czego nam się przyda wideorejestrator i jakie urządzenie wybrać?

Ustalenie winy i wyłudzacze odszkodowań

Zapewne nieraz zdarzyło Wam się uczestniczyć lub chociaż obserwować jakiś wypadek na drodze. Zdarzają się sytuacje, że kierowcy obu pojazdów uznają, że są bez winy. Jednak zawsze jest jakiś winny i poszkodowany. Nie mając żadnych świadków w pobliżu nie jesteśmy czasem w stanie udowodnić swoją niewinność. A niestety na drogach nie brakuje osób, które wjeżdżają w nas specjalnie, aby wymusić odszkodowanie. I właśnie tutaj z pomocą przychodzą nam nagrania z kamerek. Z takim dowodem trudno polemizować. Filmik przyda się także, kiedy będziemy walczyć z ubezpieczycielem o odszkodowanie. Jak wiadomo, czasami trudno coś ugrać i udowodnić, że samochód nie został skasowany z naszej winy.

Bezprawne zatrzymanie

Zdarzyło Wam się kiedyś, że policja wystawiła Wam mandat albo bezprawnie Was zatrzymała? Np. twierdząc, że przekroczyliście prędkość, a byliście pewni, że jechaliście przepisowo? No i tutaj wideorejestrator również się sprawdzi. Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej urządzeń, wyposażonych w GPS. Dzięki nim nie tylko będziecie mogli prześledzić przebytą trasę, ale także dowiecie się, z jaką prędkością jechaliście na drodze. Sprytne, prawda?

Wypadek pod sklepem

No i kolejna sytuacja. Wyobraźcie sobie, że zaparkowaliście auto pod sklepem. Robicie spokojnie zakupy, a kiedy wracacie, okazuje się, że Wasze auto jest porysowane czy ma uderzony bok. Zapewne zdajecie sobie sprawę, że w tym przypadku trudno ustalić, kto uderzył lub porysował nasze auto. A rzadko kiedy taka osoba poczeka na przyjście właściciela samochodu. Na szczęście na rynku dostępne są kamerki wyposażone w czujnik ruchu, jak np. Xblitz go. Wideorejestrator, będąc w stanie czuwania, automatycznie zaczyna nagrywać, gdy tylko wykryje ruch. Kiedy ruch ustanie, kończy rejestrację obrazu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *