Pomoc drogowa w razie kolizji

Wypadki zdarzają się nawet najbardziej uważnym i doświadczonym kierowcom. Nie zawsze występują one z winy kierowcy, czasami zawini inny uczestnik ruchu lub przyczyną będą złe warunki pogodowe i drogowe. Praktycznie nie zdarzają się sytuacje, w których wypadek, kolizja lub drobna stłuczka nie powodowały by stresu i zdenerwowania. Dlatego warto wiedzieć co należy zrobić i jak zachować się w takiej sytuacji.

Jeżeli w zdarzeniu drogowym nie ma poszkodowanych żadnych osób, a jedynie uszkodzeniu uległy pojazdy – mamy do czynienia z kolizją. W takim przypadku uczestnicy zdarzenia powinni podpisać stosowne oświadczenie ( jeśli dojdą do porozumienia i ustalą właściwą wersję wydarzeń), nie ma natomiast obowiązku wzywania policji. Oświadczenie powinno zawierać dane sprawcy, w tym kategorię i numer prawa jazdy oraz nazwę podmiotu, który wystawił dokument. Potrzebne są również: nazwa ubezpieczyciela, numer polisy i czas trwania umowy, a także opis okoliczności zaistnienia kolizji, z jednoznacznym wskazaniem sprawcy.
Gdy wzywanie policji nie jest konieczne, można wtedy skorzystać z usług firmy oferującej profesjonalną pomoc drogową http://www.wal-car.pl. Niewątpliwą zaletą jest to, że działa ona na terenie całego kraju. Pomoc drogowa wypełnia swoje obowiązki najczęściej 24h przez siedem dni w tygodniu, dzięki czemu możemy skorzystać z jej usług o każdej porze dnia i nocy, i obejmuje naprawę na miejscu zdarzenia (w przypadku awarii samochodu) lub holowanie pojazdu (gdy niemożliwa jest dalsza jazda).

Należy pamiętać, że nie tylko podczas kolizji możemy potrzebować pomocy drogowej. Zdarzają się sytuacje, w których nasz samochód odmówi posłuszeństwa, czy to w drodze do pracy czy w dalszej podróży. Nie zawsze mamy do kogo z rodziny czy znajomych (z różnych względów) zadzwonić w takim wypadku. Warto więc wcześniej zapisać sobie numery telefonów takich firm, które w razie potrzeby zajmą się naprawą samochodu w miejscu jego unieruchomienia. Numery telefoniczne do auto-pomocy można bardzo łatwo znaleźć zarówno w Internecie, jak i dowolnej gazecie z ogłoszeniami.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *