Praktyczne porady, czyli jak wynajmować samochód?

Wynajmowanie samochodu na szczęście nie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób wyjeżdżających za granicę. W Polsce wypożyczanie aut również cieszy się dużą popularnością. Zanim jednak poszukamy samochodu, warto zapoznać się z praktycznymi wskazówkami.

Korzystaj z porównywarek!

Jeśli szukasz samochodu, zapewne pierwsze miejsce, jakie przychodzi Ci do głowy, to internet. Aby jednak w pełni wykorzystać jego możliwości, warto skorzystać z porównywarek cenowych. Często zamieszczone są one na stronach, które skupiają oferty wszystkich największych wypożyczalni. Dzięki pomocnym wyszukiwarkom, w które możemy wpisać date wynajmu samochodu, jego klasę i miejscowość odbioru, możemy w łatwy sposób znaleźć i porównać wszystkie pasujące oferty. Również mniejsze firmy dysponują takimi wyszukiwarkami, np. wypożyczalnia samochodów Jaworzno, dostępna na stronie: http://www.yourcar.pl/jaworzno/.

Przeczytaj dokładnie warunki umowy

Kiedy już znajdziesz dla siebie idealny samochód, sprawdź dokładnie warunki umowy. Niestety wiele osób się już na tym przejechało, że niestety czegoś nie doczytało, a później musiało za coś więcej płacić. Zwykle w warunkach umowy znajdziesz wszystkie informacje odnośnie paliwa, zakresu ubezpieczenia, wysokości kaucji i dodatkowych opłat, np. za wiek kierowcy czy za nawigację GPS. Najważniejsze, co musimy sprawdzić, to co dokładnie zawarte jest w ubezpieczeniu pojazdu i od czego nas to ubezpiecza. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty za zwrócenie samochodu w innymi miejscu niż odbiór, a także w przypadku odbiorze auta na lotnisku.

Zanim wsiądziesz do auta

Najważniejsze, co musisz zrobić, to sprawdzić czy stan licznika zgadza się z zapisem w umowie. Sprawdź również, czy auto nie ma żadnych uszkodzeń, rys na lakierze czy plam na tapicerce. Najlepiej wszystkie ewentualne szkody udokumentować na zdjęciach i zgłosić je wypożyczalni. Inaczej możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności za uszkodzenie, którego nie jesteśmy sprawcami. Przed wyjazdem zwróćmy także uwagę na poziom olejów i paliwa.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *