Zadbaj o swój samochód

Pewnie nie jeden raz zastanawiałeś się jak zapewnić długowieczność swojemu samochodowi. Odpowiednia konserwacja i serwisowanie to oczywisty klucz do sukcesu. W poniższym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze rzeczy, o które warto zadbać.

Przy konieczności naprawy zadbaj o dobry serwis

Z naszej strony w szczególności polecamy korzystanie wyłącznie z autoryzowanych serwisów producenta http://www.impwar.pl/, co pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek po naprawie samochodu oraz wydłużonego czasu naprawy.

Naprawa za pośrednictwem niezależnych serwisów często oznacza jednak niższe koszty – w takim przypadku warto jednak przede wszystkim zadbać o wcześniejsze sprawdzenie serwisu. Najlepiej jeśli posiadamy sprawdzone opinie o pracującym w takim serwisie mechaniku i mamy do niego zaufanie, powinno to wyeliminować komplikacje w trakcie serwisowania i związane z tym dodatkowe koszty.

Regularny przegląd to podstawa

W przypadku nowych aut powyższa kwestia zdaje się być oczywista. Z tytułu warunków umowy gwarancyjnej naprawę nowego samochodu i jego przegląd zawsze realizujemy w autoryzowanych serwisach, warto jednak nie zapominać również o tym, iż regularna wizyta u mechanika, również w późniejszym okresie, pozwoli nam wykryć część problemów w zalążku i rozwiązać je mniejszym kosztem, przed pogorszeniem sytuacji.

Szczególnie zalecane jest wykonywanie przynajmniej raz w roku przeglądów serwisowych, którego koszt to zazwyczaj zaledwie kilkadziesiąt złotych i jest on przeznaczony przede wszystkim do naszej wiadomości, co w efekcie nie nakłada na nas konieczności natychmiastowej naprawy jeśli aktualnie nie mamy niezbędnych do niej funduszy. Dodatkowo taki przegląd możemy wykonać w każdym serwisie.

Nie można też zapominać o regularnej wymianie płynów w samochodzie. Olej samochodowy wymieniamy zazwyczaj raz do roku, lub co 10-20 tys. przejechanych kilometrów, a koszt takiej wymiany to przeważnie zaledwie kilkanaście złotych. Wymienione czynności to oczywiście jedynie wierzchołek góry lodowej, ale już one pomogą nam zapewnić dłuższą żywotność samochodu i większe bezpieczeństwo na drodze.

Opinie: 1

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *