Dlaczego nie warto oszczędzać na częściach do auta?

Szukanie części na złomach, na serwisach aukcyjnych czy w innych miejscach w internecie to popularna praktyka wielu kierowców. Każdy przecież chce zaoszczędzić, a większość z nas wychodzi z założenia, że warsztaty samochodowe chcą tylko zedrzeć z nas kasę. Czy powinniśmy oszczędzać na częściach samochodowych?

Zbyt duża oszczędność to zły pomysł

Jak wiadomo, utrzymanie samochodu wcale nie kosztuje mało. Przyjęło się już, że samochód to skarbonka i niestety dużo w tym racji. Ciągle musimy coś dokupić, wymienić – a to olej, a to klocki hamulcowe, a to żarówki. Nic dziwnego, że kierowcy starają się jak najbardziej oszczędzić na częściach, by nie okazało się, że wszystkie wymiany i naprawy są więcej warte niż nasz samochód. Oczywiście można oszczędzić na częściach mało istotnych, tzn. takich, od których nie zależy niezawodność i bezpieczeństwo pojazdu. Można tu wymienić chociażby elementy blacharskie. Nie możemy jednak oszczędzać na rzeczach, bez których nasze auto nie będzie jeździć sprawnie. Tańsze zamienniki – zwykle chińskie – nie tylko są często zawodne, ale przy okazji mogą wpłynąć na działanie innych części.

Droższe części to oszczędność?

Wydawałoby się, że przecież kupując droższe części wcale nie oszczędzamy, bo przecież musimy wybulić na nie czasami sporo kasy. Weźmy jednak pod uwagę, że elementy ze sprawdzonych źródeł, a przede wszystkim oryginalne części wytrzymają dłużej. W końcu wyjdzie na to samo – koszt wszystkich zamienników z Chin, które będziemy musieli wymieniać co jakiś czas dorówna kosztowi oryginalnej części. Z tym, że częstsze wymienianie części może się również wiązać z dodatkowymi kosztami wizyt u mechanika.

Gdzie kupować części?

Oczywiście największy wybór znajdziemy w internecie – części dostępne od ręki, duży wybór i konkurencyjne ceny. Jest to też duża oszczędność czasu. Czasem dla pewności warto jednak kupić części np. u autoryzowanego dealera danej marki samochodu, tym bardziej, jeśli od razu oferuje nam usługi naprawcze. Za przykład podajmy tu firmę Impwar ( http://www.impwar.pl/), czyli autoryzowanego dealera marki Nissan.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *