Lubimy szybko jeździć, choć wielu z nas się do tego nie przyznaje

ferrari-california-849305_640

Przyjemność z jazdy samochodem każdy rozumie na swój indywidualny sposób. Jedni cenią sobie komfort, wygodę i płynność jazdy, a inni szybkość. Wielu z nas lubi też szybką jazdę i szybkie samochody. Nie każdy się jednak do tego przyznaje. Nie mówiąc już o tym, że możliwości szybkiej jazdy są bardzo ograniczone. Jest jednak rozwiązanie…

O przyjemnej jeździe każdy ma inne wyobrażenie. Dla jednych z nas musi być ona szybka, a dla innych dynamiczna, przy czym połączenie jednego z drugim nie jest wykluczone. Samo toczenie się autem nie sprawia nam frajdy. Musimy czuć jego kinetykę, pracę silnika, zawieszenia oraz hamulców. Satysfakcję sprawia nam panowanie nad autem i uczucie, że się z nim zrastamy i stanowimy jedność. Musimy jedynie dobrze dobierać przyspieszenie, skręty i hamowanie, a wtedy samochód jest nam posłuszny i reaguje na nasze polecenia tak, jak chcemy i płynie po drodze. Również gra przeciążeń sprawia nam przyjemność, gdy czujemy na przykład wciskanie w fotel na prostej.

Problem szybkiej jazdy

Coraz częściej można odnieść wrażenie, że przyjemność szybkiej jazdy samochodem, której wielu kierowców pragnie, staje się tematem tabu, gdyż jest zakazana, a nawet potępiana. W rezultacie schodzi do podziemia. Trudno też nie zauważyć pewnej sprzeczności: nowe samochody są coraz szybsze, jednak możliwości korzystania z ich osiągów, niestety znikome. Na polskich drogach na szybką jazdę nie pozwalają ograniczenia prędkości, stan nawierzchni, jak i społeczne napiętnowanie, jako że jest to jazda ryzykowna i nieekologiczna.

Gdzie można przyspieszyć legalnie?

Dla tych, których pociąga szybka jazda, istnieje na szczęście szereg legalnych rozwiązań. A są to przejażdżki kultowymi samochodami po torach wyścigowych, a także kursy doskonalenia techniki jazdy, driftingu czy jazdy rajdowej pod okiem doświadczonego instruktora. Taką atrakcję można wykupić dla kogoś na prezent lub sprawić sobie samemu.

  • Jazda szybkim samochodem

    Miłośnikom szybkich samochodów z pewnością spodoba się możliwość przejażdżki za kółkiem któregoś z kultowych modeli, jak: Lamborghini Gallardo, Porsche 911 Carrera, Ferrari California czy Nissana GTR. Natomiast fanów samochodów wyścigowych ucieszy jazda po torze wyścigowym prawdziwym bolidem, jak KTM X-Bow czy Ariel.

  • Kurs driftingu

    Osoby, które chciałyby nauczyć się panowania nad autem w długim kontrolowanym poślizgu oraz driftu efektownego dla obserwatorów, mogą udać się na kurs driftingu, który umożliwia uczestnikowi zdobycie umiejętności bezpiecznego driftowania. Jest to bardzo atrakcyjny prezent dla automaniaka.

  • Szkolenie rajdowe

    Ciekawą propozycją dla osób interesujących się rajdami samochodowymi jest szkolenie rajdowe za kierownicą Subaru Impreza STI. Z takiego prezentu ucieszy się każdy miłośnik tego typu sportów samochodowych. Pod okiem doświadczonego instruktora, który jest kierowcą rajdowym, uczestnik kursu pozna tajniki jazdy na czas oraz radzenia sobie z przeszkodami.

Jak pokazują powyższe przykłady, mimo przeciwności losu możemy sobie pozwolić na przyjemność z szybkiej jazdy, w tym także jazdy sportowej, pełnej adrenaliny.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *